روانشناسی

چگونه درباره رابطه جنسی صحبت کنیم؟

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

برای تعداد بسیاری از زوج ها صحبت کردن درباره رابطه جنسی امری غیر ممکن به نظر می رسد. اگر شما کسی هستید که تماما در رابطه با خواسته های همسر خود سر خم می کنید و به هیچ عنوان از خواسته های خود سخن نمی گویید وقتش رسیده که به صحبت کردن درباره رابطه جنسی فکر کنید.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی برای بعضی زوج ها بسیار دشوار است. به دلیل مسائل فرهنگی این موضع برای خانم ها سخت تر است و بسیاری از زنان تماما در رابطه به خواسته های همسر خود سر خم می کنند و به هیچ عنوان از خواسته های جنسی خود حرفی به زبان نمی آورند. اما حالا وقت آن است صحبت درباره رابطه جنسی را شروع کنید. با کادولین همراه باشید تا در ادامه 8 راهکار در این زمینه ارائه دهیم.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

صحبت کردن درباره رابطه جنسی ممکن است به یک معضل بزرگ در زندگی شما تبدیل شود و یا موجب شود شما هیچ لذتی از رابطه خود نبرید. دل را به دریا زده و با رعایت اصول، صحبت کردن درباره رابطه جنسی را جدی بگیرید.

شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که تمایلی به ابراز ناراحتی و نارضایتی به همسرشان ندارند اما این یک اشتباه بزرگ است.

اگر چیزی برای شما ناخوشایند است درباره آن حرف بزنید. شما می توانید استراتژی های قدرتمندی برای لذت بردن دو طرفه اعمال کنید. اگر چیزی ناراحت تان می کند نیاز به تغییر دارید و هیچ تغییری بدون پرسش امکان پذیر نیست.

صحبت کردن درباره رابطه جنسی

صحبت کردن درباره رابطه جنسی نه تنها مشکلی برایتان ایجاد نمی کند بلکه می تواند موجب صمیمیت بیشتر میان شما شود.

در زمانه ما، یکی از دلایل افزایش طلاق وجود مشکلات جنسی و نگرش منفی زن یا مرد به آن است. متاسفانه هنوز هم بسیاری از دختران و پسران طی گفت‌وگوهای قبل از ازدواج، به نگرش و انتظارهای خود از رابطه زناشویی اشاره نمی‌کنند.

اما واقعیت این است که برآورده‌ نشدن توقعات در رابطه زناشویی می‌تواند باعث سردی رابطه و نابسامانی‌های دیگر شود.

چگونه با همسرم درباره رابطه جنسی صحبت کنم ؟

در اینجا قصد داریم 8 نکنته مهم درباره نحوه صحبت پیرامون رابطه جنسی را بیان کنیم.

1. با احترام رفتار کنید

همیشه امکان دارد آنچه می خواهید به طور مطلوب انجام نشود. ممکن است حتی احساس ناامنی کنید اما باز هم با احترام با شریک زندگی خود سخن بگویید و مرزهای ادب را رعایت نمایید.

اگر طرف مقابل شما از شما بی احترامی ببیند نمی تواند در رابطه جنسی ذهنش را آزاد بگذارد. فقط به این دلیل که شما شجاعت صحبت کردن درباره رابطه جنسی را دارید به این معنا نیست که او هم بتواند با شما مطابقت داشته باشد.

رابطه دو طرفه نباید دیکتاتوری باشد و اتاق خواب جای زورگویی نیست. اگر همسرتان پیشنهاد شما را با شور و شوق نپذیرفت می توانید به گزینه های جایگزین دیگری بیندیشید.

شجاعت صحبت کردن درباره رابطه جنسی

2. پذیرش عواقب و ناراحتی

شاید با گفتن چیزهایی که دوست دارید و چیزهایی که دوست ندارید همسرتان آزرده خاطر شود اما این ناراحتی نمی تواند طولانی مدت باشد.

قطعا شما هم دوست ندارید چند ده سال در کنار همسرتان زندگی کنید بدون آنکه حرف دلتان را به او بزنید. لذت نبردن در طولانی مدت ضربه بزرگتری به شما و زندگی تان می زند پس بهتر است با کمی ناراحتی از طرف او کنار بیایید.

به این فکر کنید که چند لحظه ناراحتی جزئی می تواند لذت و صمیمیت را به طور طولانی مدت در زندگی تان افزایش دهد.

3. زمانی برای صحبت کردن درباره رابطه جنسی

شما برای صحبت کردن درباره رابطه جنسی باید زمان مناسبی را انتخاب کنید. اینکه خواسته خود را در حین رابطه جنسی بیان کنید اصلا ایده خوبی نیست.اگر در مورد جزئیات می خواهید سخن بگویید در حین رابطه مانعی ندارد اما برای اینکه حرف جدید و مفصلی به همسرتان بزنید بهتر است زمان بهتری را انتخاب کنید. یک مکالمه دوست داشتنی و غیر عذاب آور زمانیست که هر دو لباس راحتی بر تن کرده و خسته و عصبی نیستید.

شاید پس از صرف شام و یا هنگام پیاده روی زمان مناسبی برای صحبت کردن درباره رابطه جنسی باشد. در این صورت شما بدون استرس و فشار خواسته خود را به شریک زندگی تان مطرح کرده و نتیجه خواهید گرفت.

زمانی برای صحبت کردن درباره رابطه جنسی

4. بخشنده باشید

به یاد داشته باشید که در رابطه جنسی نباید من وجود داشته باشد و شما باید به آن مانند یک تیم ورزشی نگاه کنید. اگر به تقاضای شریک زندگی تان پاسخ مثبت دادید سعی کنید با قلب تان به آن متعهد شوید.

برای هر چه بهتر انجام دادنش تلاش کرده و سعی کنید با کسب تجربه آن را بیش از پیش بهبود ببخشید. سعی کنید تمام احساس تان را درگیر کنید.

5. دقیق باشید اما وسواس به خرج ندهید

این که شما به او بگویید کمی به طرف چپ برود با این که از او بخواهید دقیقا 37 درجه به سمت جنوب غربی بچرخد بسیار تفاوت دارد.

به هیچ عنوان اجازه ندهید قوانین و رفتار سخت گیرانه اتصال شما و زیبایی رابطه تان را بر هم بزند. در ضمن نه تنها وسواس بلکه زورگویی و دستور دادن از جذابیت شما می کاهد.

6. ببخشید و گذشت کنید

هیچ انسان کاملی وجود ندارد و حتی خود شما هم کامل نیستید پس بهتر است شریک زندگی تان را به خاطر مسائل کوچک و کم اهمیت ببخشید.اگر همسرتان با آنکه بارها و بارها خواسته های خود را مطرح کرده اید اما باز هم دقیقا آنچه می خواهید را انجام نمی دهد نباید ناامید یا عصبانی شوید.

برای اینکه فشار را کم کنید در لحظه تسلیم شوید اما گفتگو درباره آن مورد را فراموش نکنید. اجازه دهید هنگامی که هر دو در آرامش بودید به وضوح و با تفکر برای حل مسئله بکوشید.

7. مثبت باشید

شما برای لذت بردن مسئولیت دارید بنابراین برای آن اقدام کنید. خواسته هایتان هر چه که هست را با زبان خوش به همسرتان بگویید.

همسر شما قادر به خواندن ذهن شما نیست پس بهتر است هر آنچه درخواست دارید را با او در میان بگذارید. اگر احساس کردید حرف های شما هیچ اثری در او ندارد سعی کنید جدی تر صحبت کنید اما با بیان درست و مثبت به طور قطع تاثیر گذار خواهید بود و او نیز برای لذت بردن شما تلاش خواهد کرد.

8. و در نهایت به علائم هشدار دهنده توجه نمایید

اگر همه خواسته های شما عادی و همراه با احترام بود ولی شریک شما حاضر نشد برای افزایش لذت جنسی شما قدمی بردارد، این می تواند یک پرچم قرمز و نشانه ای خطرناک برای زندگی تان باشد.

این می تواند نشانه خودخواهی طرف مقابل باشد و خودخواهی بیشتر در مواردی روی می دهد که یکی از زوجین خود را با دیگری برابر ندانسته و یا به اندازه کافی دوستش ندارد.

فقط خود شما می توانید در این مورد قاضی باشید و به نشانه ها توجه کنید. قلب شما قوی ترین نیروی هدایت کننده شماست و به ندرت دچار اشتباه می شود. اگر چنین نشانه هایی را مشاهده نمودید حتما در اسرع وقت به مشاور مراجعه نمایید.

چرا باید درباره مسائل جنسی صحبت کنیم ؟

اگر از دختر و پسری که حتی تاریخ ازدواجشان را تعیین کرده‌اند سوال شود: «آیا راجع به مسایل زناشویی با همدیگر صحبت کرده‌اید یا نه؟» در بیشتر موارد می‌گویند: «نه، ما فکر نمی‌کردیم این موضوع مهم باشد» یا می‌گویند: «ما این جور صحبت‌ها را به بعد از ازدواج موکول کرده‌ایم، به‌دلیل اینکه بعد راحت‌تر می‌توانیم در مورد آن صحبت کنیم.

چنین زوج‌هایی نمی‌دانند اینگونه صحبت‌ها به قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای ازدواج مربوط است، نه بعد از ازدواج. آیا شما هم معتقدید گفت‌وگو راجع به مسایل زناشویی باید به بعد از ازدواج موکول شود؟

آیا بعد از ازدواج برای اینگونه صحبت‌ها دیر نیست؟ اگر بعد از ازدواج همسران متوجه شدند که با یکدیگر در این‌باره توافق ندارند، راه‌حل چیست؟ آیا می‌توانند به‌راحتی در ازدواج خود تجدیدنظر کنند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *