دانستی های زنان و زایمان

کاندوم زنانه چيست؟ + فیلم و روش استفاده

کاندوم زنانه

کاندوم زنانه (Female Condom) به صورت لوله اي پلاستيکي، نازک و قابل انعطاف از جنس پلي اورتان (polyurethane) یا لاتکس ساخته شده است که طول آن در حدود 18 سانتيمتر مي باشد و در حين رابطه جنسي توسط زن مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از مشتریان ما و خانم ها به دنبال کسب اطلاعات درباره این محصول هستند. به همین دلیل ما در کادولین تصمیم گرفتیم تا به طور مفصل آن را معرفی کنیم.
اين نوع کاندوم کاملا داخل مهبل (واژن) را می پوشاند و از بارداری ناخواسته و انواع بيماري هاي مقاربتی مانند ايدز پيشگيری می نمايد. در ادامه با کادولین همراه باشید تا درباره کاندوم زنانه بیشتر بدانید.

فیلم کاندوم زنانه

ويژگي هاي کاندوم زنانه

در هر دو انتهاي کاندوم زنانه يک حلقه انعطاف پذير قرار دارد. حلقه انتهايي بسته لوله، داخل مهبل (واژن) قرار مي گيرد تا در هنگام مقاربت کاندوم را در داخل مهبل نگه دارد. حلقه انتهايي باز لوله در راه ورودي مهبل و خارج از آن قرار مي گيرد. اين حلقه مانند يک راهنما هنگام دخول عمل مي کند. در واقع آلت تناسلی مرد وارد کاندوم می شود و در صورت انزال، اسپرم ها هیچ تماسی با واژن نخواهند داشت.

مزاياي استفاده از کاندوم زنانه

1- اگر همسر شما حاضر به خرید کاندوم مردانه نيست، شما به عنوان شريک جنسي مي توانيد از کاندوم زنانه استفاده نماييد.
2- استفاده از پلي اورتان در این نوع کاندوم باعث حساسيت کمتر نسبت به استفاده از لاتکس در کاندوم مردانه مي شود. البته کاندوم ساگامی ژاپن که مخصوص آقایان می باشد و توسط شرکت ژاپنی تولید می شود از جنس پلی اورتان است.
3-  این نوع کاندوم اگر درست استفاده شود، باعث جلوگيري از بارداري و بسياري از بيماريهاي مقاربتي مي شود.
4-  تا 8 ساعت قبل از مقاربت مي توان آن را داخل واژن قرار داد.
5-  جنس کاندوم زنانه نازک بوده و انتقال گرما نسبت به کاندوم مردانه، به راحتي صورت گرفته و حس مي شود.
6-  انتهاي باز کاندوم که خارج از مهبل قرار مي گيرد، ممکن است در اثر سايش با کليتوريس باعث تحريک بيشتر زن شود.
7-  کاندوم زنانه را مي توان با روان کننده ها و چرب کننده ها نيز استفاده کرد.
8-  محل خاصي براي نگهداري نياز ندارد زيرا تغييرات دمايي روي پلي اورتان تاثير نمي گذارد. معمولا تاريخ انقضاي آن 5 سال پس از توليد مي باشد.

نحوه قرار گیری کاندوم زنانه

اثر استفاده از کاندوم زنانه در جلوگيري از بارداري چيست؟

در صورت استفاده صحيح و مستمر، اثر بخشي آن به ميزان 95-98% مي باشد. اگر به درستي و به طور مداوم استفاده نشود، ميزان تاثيرگذاري آن خيلي کمتر خواهد شد. برای استفاده صحیح از کاندوم زنانه کافی است این مطلب را تا انتها بخوانید.

روش صحيح استفاده از کاندوم زنانه

حال به صورت مرحله به مرحله نحوه استفاده از این نوع کاندوم را شرح می دهیم. استفاده از آن آسان بوده ولي عادت نمودن به آن، نياز به تمرين دارد.
1- بسته را با دقت باز کنيد. يک موقعيت مناسب و راحت براي قرار دادن کاندوم داخل واژن انتخاب کنيد. مي توانيد در حالي که ايستاده ايد و يک پايتان را بر روي يک صندلي قرار داده ايد، و يا در حاليکه نشسته ايد و پاهايتان را از يکديگر باز نموده ايد و حتي در حالت خوابيده کاندوم را داخل مهبل قرار دهيد.
2. حلقه داخلي را با انگشت شست و مياني، در حالي که انگشت اشاره وسط حلقه مي باشد، فشار دهيد. حلقه باريک و دراز مي شود. با دست ديگر لبهاي خارجي مهبل را باز کنيد و کاندوم را به آرامي داخل واژن نماييد. مي توانيد قبل از استفاده، از روان کننده ها براي داخل کردن راحت تر استفاده کنيد.
3. انگشت اشاره را داخل کاندوم کرده و حلقه داخلي را تا جايي که امکان دارد فشار دهيد.
4. مطمئن شويد که کاندوم درست و مستقيم داخل مهبل قرار گرفته است و پيچ و تاب نخورده باشد. حلقه خارجي بايد خارج از واژن باقي بماند.
5. بهتر است هنگام آميزش، آلت مرد با دست به داخل کاندوم هدايت شود تا از ليز خوردن و داخل رفتن آن خارج از کاندوم جلوگيري شود.
6. در پايان مقاربت، قبل از بلند شدن و ايستادن آن را خارج کنيد.

روش استفاده از کاندوم زنانه
تصویر نحوه استفاده از کاندوم زنانه

روش خارج کردن و از بين بردن کاندوم

براي خارج کردن کاندوم، ابتدا حلقه خارجي کاندوم را به آرامي بچرخانيد و سپس آن را بيرون بکشيد تا مايع منی از آن بيرون نريزد. توجه داشته باشيد که قبل از ايستادن آن را خارج نماييد. بعد آن را داخل کيسه پلاستکي گذاشته و دور بيندازيد. مراقب باشيد که آن را داخل توالت نيندازيد.

آيا مي توان دو بار از يک کاندوم استفاده کرد؟

خير، هر کاندوم فقط بايد يک بار استفاده شده و دور انداخته شود. هرگز کاندومي که استفاده شده را شسته و دوباره استفاده نکنيد چون در اینصورت احتمال پاره شدن آن بسیار بالا می رود.

کاندوم زنانه روش استفاده

معايب استفاده از کاندوم زنانه

• حلقه خارجي کاندوم از خارج از واژن قابل مشاهده است که ممکن است باعث خجالت براي برخي از زنان شود.
• ممکن است استفاده از کاندوم زنانه هنگام مقاربت، باعث توليد سر و صدا شود. با افزودن روان کننده مي توان از اين مشکل پيشگيري کرد.
• قرار دادن و خارج کردن کاندوم زنانه ممکن است براي زنان کمي مشکل باشد. اما بعد از چند بار استفاده استفاده از آن آسان خواهد شد.
• کاندوم زنانه از کاندم مردانه گران تر است. قیمت هر عدد از آن حدود 17 هزار تومان می باشد.

کاندوم زنانه
خرید کاندوم زنانه

آيا مي توان در يک زمان هنگام مقاربت، زن از کاندوم زنانه و مرد از کاندوم مردانه استفاده کنند؟

خير، از کاندوم مردانه و زنانه نبايد به طور همزمان استفاده نمود. زيرا باعث اصطکاک شده و ممکن است ياعث پارگي کاندوم يا لغزش شود و يا باعث جابجايي حلقه بيروني کاندوم زنانه به داخل مهبل شود.

اگر هنگام آميزش، حلقه خارجي به داخل مهبل فرو رفت، چه بايد کرد؟

سريعا آميزش را متوقف کرده و کاندوم را خارج کنيد و کاندوم ديگري را جايگزين کنيد. اين اتفاق معمولا زماني مي افتد که يا حلقه داخلي در جاي مناسب قرار نگرفته و يا از روان کننده به اندازه کافي استفاده نشده باشد.

احتمال پاره شدن کاندوم در حين عمل جنسي چقدر است؟

مطالعات نشان داده است که کمتر از 1% احتمال پارگي وجود دارد و اگر اين اتفاق افتاد بايد کاندوم جديدي جايگزين شود.

شما می توانید کاندوم زنانه را از کادولین تهیه نمایید.

کانال تلگرام کادولین

نوشته های مشابه

3 دیدگاه در “کاندوم زنانه چيست؟ + فیلم و روش استفاده

 1. سعیده جون گفت:

  مطلب خیلی خوب و مفیدی بود
  خیلی ها در مورد انواع کاندوم و خرید کاندوم اطلاعات زیادی ندارند.

 2. رومینا گفت:

  این مدل هیچ کجا پیدا نمیشه. من همه داروخونه های تهران رو گشتم

 3. محمدرضا گفت:

  سلام وقت بخیر همه دوستان و خواننده گان گرامی
  امروز مسائلی که به وجود آمده است متاسفانه یا بدبختانه فرهنگ تا به امروز در این کشور ۸۷میلیونی جا نیفتاده است چرااولااینکه این برند چه ایرانی یا کالاخارجی هردو دارای خواصدب هینه داردوم اینکه نحواحی اموزش باید در کلاس بهداشت در قبل ازدواج رویا بعد از ازدواج گنجانده شود چه بسا جلوگیری از هر گونه بیماری یا عفونت برای هر دو کاندوم جلوگیری از بارداری یا انزال زود راس می باشد و اوج لذت را می باشد و هر کدام به خاطراسانس و عطر خاص در هین نزدیکی هردو مورد را به ارگانیسم می رساند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *