ابزار دستی , مورد نیاز هر حرفه ای

بسیاری از وسایلی که در محل کار یا منزل وجود دارد ممکن است خراب شوند و به تعمیر احتیاج داشته باشند اما مراجعه همیشگی و پیوسته به تعمیرکار ها هزینه های بسیاری را برای شما در بر دارد. تعمیر آن وسیله هم کار ساده‌ای است و شما تنها به ابزار دستی لازم برای درست کردن آن احتیاج دارید. پس وجود یک جعبه ابزار همیشه در منزل یا محل کار امری لازم و اجباری است. این لوازم به ظاهر ساده، می‌توانند کاربرد بسیار زیادی در محیط کار شما یا منزل داشته باشند. کاربرد آن‌ها در صنایع مختلف، نظیر نجاری، صنایع دستی و خراطی قابل توجه است.

انواع و اقسام ابزار دستی

همان‌طور که گفته شدابزارهای دستی با توجه به کاربرد خود می‌توانند کاربرد خانگی، صنعتی و حتی کشاورزی داشته باشند. جنس بدنه و مواد اولیه به کار رفته در ساخت‌ آن‌ها نیز متفاوت است. محل قرار گرفتن دست روی آن‌ها وسایل فوق طراحی ارگونومیک دارد تا در صورت استفاده طولانی مدت خسته نشوید. این لوازم و ابزارها را معمولا به صوورت ضدزنگ و مقاوم در برابر ضربه می‌سازند تا دوام بالاتری داشته باشند.

مجموعه ابزار: مجموعه ابزارها معمولا شامل انواع پیچ و مهره ، پیچ گوشتی، انبردست و آچار هستند که وجودشان در هر منزل یا کارگاه نجاری و چوب بری یا واحدهای صنعتی ضروری است. معمولا تعداد لوازم به کار رفته در جعبه ابزارها با یک دیگر فرق دارد.

ابزار جوشکاری: وسایل جوشکاری به علت برقراری اتصال دائم بین قطعات فلزی در تعمیرگاه‌ها و انواع آهنگری‌ها و کارگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا علاوه بر الکترود، وسایل ایمنی نظیر عینک ، فندک و کابل جوشکاری، دستکش و کاور نیز در این تقسیم بندی قرار می‌گیرند.

چکش: چکش کاربردهای فراوانی در واحدهای صنعتی و منزل دارد. حتما تا به حال به کمک این وسیله ساعت و تابلو را به دیوارها وصل کرده‌اید. استفاده این وسایل در صنعت گسترده‌تر است و برای شکل دادن به قطعات نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. سری این وسایل عموما فلزی است. اما دسته‌شان می‌تواند پلاستیکی و چوبی باشد.

برندها و شرکت‌های سازنده ابزار دستی

شرکت‌های فراوانی در سراسر انواع ابزارهای دستی را تولید می‌کنند. به عنوان مثال شرکت لیکوتا یک کمپانی تایوانی است که استاندارد بالایی در طراحی ابزارهایش رعایت می‌کند. شرکت‌های رونیکس و توسن نیز شرکت‌هایی ایرانی هستند که محصولاتشان کیفیتی قابل قبول دارد.

خرید اینترنتی ابزار دستی از فروشگاه اینترنتی کادولین (kadolin)

برای انتخاب ابزار های دستی باید به دوام و کیفیت آن توجه کرد تا به قطعات شما آسیبی نرساند. همچنین طراحی استاندارد آن سبب می‌شود تا بتوانید راحت‌تر نکات ایمنی را رعایت کنید. شما می‌توانید این کالا ها را از فروشگاه کادولین خریداری نمایید.