دستکش ایمنی چیست

دستکش‌های ایمنی مانند سایر دستکش‌های جفتی انگشت‌های دست را تا مچ پوشش می‌دهند و از دست در برابر عوامل گوناگون حفاظت می‌کنند. این دستکش‌ها عمدتاً از پارچه‌های پلاستیکی، لاتکسی، پلی استر و نیتریل و نخ هستند و ضخامت آن‌ها از دستکش‌های معمولی بیشتر است. برخی از آن‌ها ضد برش, ضد آب و ضد لغزش هستند و معمولاً رویه‌ی آن‌ها متفاوت از قسمت درونی دست است. برخی از این دستکش‌ها در قسمت انگشت‌ها بیرون‌زدگی‌هایی دارند که برای نگه‌داشتن اجسام مناسب هستند.

این روز ها بیشتر از هرچیزی در کارگاه ها , کارخانه ها و ساختمان های در حال ساخت و ساز سرتاسر دنیا شعار اول ایمنی بعد کار به گوش می رسد. این شعار نشانگری واقعیست که اگر رعایت نشود صدمات جبران‌ناپذیر جانی، مالی و … به وجود می‌آورد. رعایت نکات ایمنی در هنگام کار مستلزم وجود تجهیزات و ابزار حرفه‌ای و مناسب کار است. بسیاری از مشاغل نیازمند تجهیزات و وسایل بسیار ساده‌ای هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانند کار خود را مطمئن‌تر و ایمن تر پیش ببرند. دستکش یکی از وسایلی است که بسیاری ازفراد فعال در حوزه های مختلف و کارگران در هنگام کار، فعالیت، جوشکاری و برش چوب و فلزات باید از آن استفاده کنند. دستکش‌های ایمنی مخصوص از پارچه‌های متفاوت و باضخامت‌های گوناگون تهیه می‌شوند تا از هرگونه آسیب سطحی جلوگیری کنند.

مدل های متنوع دستکش ایمنی

دستکش‌های ایمنی و لاتکس ازنظر شکل تقریباً یکسان هستند. تنها ازنظر لایه‌ها و میزان قد دستکش با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از آن‌ها تا آرنج هستند و از چندین لایه تشکیل شده‌اند که از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

نکات مهم در خرید دستکش ایمنی

برای سفارش و خرید دستکشهای ایمنی بهتر است به نوع کار و فعالیت خود ابتدا توجه کنید و براساس نیازتان دستکش موردنظر خود را تهیه کنید. دستکش‌های ایمنی در سایزهای مختلف بزرگ، متوسط و کوچک طراحی و تهیه می‌شوند به همین دلیل بهتر است متناسب با سایز دست و انگشت‌های خود دستکش را انتخاب کنید که هنگام کار از دست درنیاید.