انبر

۹ مورد

تا بر صفحه
تنظیم جهت صعودی
  1. انبر قفلی سیموند سایز 10 اینچ
    امتیاز:
    80%
    قیمت ویژه ۶۰۰٬۰۰۰ ‎تومان قیمت عادی ۶۵۰٬۰۰۰ ‎تومان

۹ مورد

تا بر صفحه
تنظیم جهت صعودی

انبر , ابزاری کاربردی و ضروری!

انبر (Pliers)، ابزاری دستی برای محکم کردن وسایل و نگاه داشتن لوازم مختلف است. فشردن،خم کردن، بریدن انواع کاشی ها و سیم ها، بیرون کشیدن پیچ، منگنه و میخ از دیگر کاربردهای انواع انبرهاست. ساختار کلی انبرها از دو اهرم فلزی تشکیل شده که در یک محور یا تکیه‌گاه به همدیگر نزدیک می‌شوند و به دو گیره که با نام زبانه و یا فک شناخته می‌شود، ختم می‌شوند. بنابراین اهرم‌ها نقش وارد کردن فشاری بیشتر از نیروی دست به وسایل را ایفا می‌کنند. البته این ابزارها را باید متفاوت از انبر ذغال و یا یخ در نظر گرفت که معمولا در آشپزی و مانند آن استفاده می‌شود. در هر حال هر انبری مانع از تماس مستقیم دست با وسیله یا شی مورد نظر بوده و به نوعی حایل خواهد بود.

انواع انبر

۱. انبردست: بسیاری از انبرها را با نام انبردست خطاب می‌کنند، این نوع انبر دارای دو اهرم است که به یک محور منتهی می‌شوند و انتهای دیگر دو فک یا گیره است که محل گرفتن وسایل مختلف است؛ از پیچ و مهره گرفته تا لوله و مانند آن. انبردست‌ها به شکل‌های مختلف برای کاربردهای مختلف الکترونیکی، سیم‌کشی و لوله کشی استفاده می‌شوند. برخی از آنها انبردست سیم کشی و سیم لخت کن هستند. همچنین برای چرخاندن و خم کردن قطعات فلزی، بیرون کشیدن میخ از دیوار یا چوب استفاده می‌شوند. ۲. انبر قفلی: این ابزارها علاوه بر ویژگی‌های ظاهری که یک انبر معمولی دارد، به پیچی در انتهای اهرم‌ها مجهز شده است که اجازه تنظیم فاصله بین دو فک را می‌دهد. همچنین دارای دو دسته هستند که یکی از آنها متحرک و دیگری ثابت است. انبر قفلی در اندازه‌ها و مدل‌های مختلفی وجود دارد که یکی از معروف‌ترین آنها به انبر قفلی آمریکایی معروف است و کاربرد آنها شامل موارد زیر است: • ثابت نگاه داشتن مهره و سرپیچ • ثابت نگاه داشتن لوله‌ها در هنگام باز و بسته کردن • باز و بسته کردن پیچ و مهره‌های فرسوده • باز کردن زیپ خراب • بستن نشتی لوله رادیاتور ۳. انبر همه کاره: این انبرها علاوه بر وظیفه مشخص خود، به قطعات دیگری مجهز شده‌اند که از آنها به نام همه کاره یاد می‌شود. انبر همه کاره معمولا دارای انواع سرهای پیچ‌گوشتی، کنسرو باز کن، چاقو و چراغ قوه نیز هست و به ویژه در سفر و کمپینگ کاربرد دارد. ۴. انبر سیم چین: نوع دیگری از این ابزارها دارای لبه تیغی هستند که برای بریدن انواع سیم‌ها اختصاصی شده‌اند. برخی از آنها ویژه بریدن کابل‌ها هستند، چرا که باید عایق ضخیم آنها را برش دهند. برخی از آنها به سیم‌چین‌های الکترونیکی معروف هستند و برای برش قطعات الکترونیکی استفاده می‌شوند و فک آنها ظریف‌تر است. ۵. انبر کاشی: این نوع از ابزارها برای بریدن کاشی‌ها به شکل لبه‌های منحنی استفاده می‌شوند. علاوه بر کاشی‌ها، برای بریدن سنگ و موزاییک هم از آنها استفاده می‌شود. افرادی که به موزاییک کاری هنری علاقه دارند، می‌توانند برای شکستن موزاییک‌ها از این مدل انبر استفاده کنند. ۶. انبر آرماتوربندی: این مدل همان گاز انبرها هستند و گاهی به آنها گاز آرماتور هم گفته می‌شود. از این نمونه معمولا در کارگاه‌های ساختمانی برای بستن آرماتور استفاده می‌شود. این انبرها هم برای ثابت نگه داشتن، بریدن قطعه، بیرون کشیدن میخ و منگنه استفاده می‌شوند. همچنین این وسایل در کارگاه‌های نجاری و آهنگری پرکاربرد هستند.

۷. انبر کلاغی: کاربرد انبر کلاغی، تعمیر اشیا بزرگی مانند لوله‌ها، باز و بسته کردن پیچ و مهره‌ و سفت نگاه داشتن اشیایی است که شکل‌های نامتعارف و نامتقارن دارند. به این ابزار، انبردست سرکج و یا انبردست با شیار مشترک هم گفته می‌شود.

بهترین برندهای تولیدکننده انبر در خرید انبر، میبایست به کیفیت توجه داشته باشید، چرا که ابزارهای بی‌کیفیت به راحتی و بعد از چند بار استفاده محدود، کند شده و دیگر قابل استفاده نخواهند بود. به همین دلیل قیمت انبر با کیفیت بالاتر است. در حال حاضر برندهای  ویها (wiha) , اطلس و کنزاکس، انواع بهترین انبرها را ارائه می‌دهند.

خرید اینترنتی انبر از کادولین

با مراجعه به صفحه خرید انبر در کادولین، می‌توانید انواع بسیار مختلف آنها را مشاهده کنید. همچنین با استفاده از فیلترها می‌توانید انتخاب خود را محدود کرده و هر چه سریع‌تر محصول مورد نظر خود را پیدا کنید. کادولین مجموعه‎‌ای بسیار متنوع از انواع انبرها را برای مشتریان خود فراهم کرده تا بتوانند با مقایسه مدل‌ها با هم، در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشند.