نمایش 1–36 از 250 نتیجه

عطر و ادکلن

اگر قصد خرید ادکلن اصل را دارید باید بدانید که کار ساده ای پیش رو شما نیست! اگر تجربه ای ندارید فقط کافی است به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید و یا از یک فروشگاه اینترنتی معتبر مثل کادولین خرید نمایید. اما در واقعیت باید گفت تشخیص ادکلن اصل و تقلبی واقعا کار دشواری است. حتی خیلی از افرادی که سال ها در این حرفه کار می کنند بارها اظهار کرده اند که در بعضی موارد اشتباه کرده اند. خيلي ها خیال مي کنند تنها راه تشخیص ادکل اصلی، ماندگاری بالای رایحه ادکلن است. ولی این خیال نادرست است.

ویژگی های ادکلن اصل

1- بسته بندی سالم

ادکلن اصل به طور معمول دارای سلفون بسیار ضخیم است و بی عیب و نقص بسته بندی می شود به طوری که سلفون محکم به جعبه می چسبد. اگر سلفون روی جعبه به خوبی بسته بندی نشده بود باید به اصل بودن آن شک کنید.

2- درزبندی دقیق و بدون مشکل

اگر بسته بندی پلاستیکی جعبه عطر به روشی غیرقابل متعارف بود یعنی درز بیش از 5 میلی متر داشته باشد یا ناهمواری مشاهده شود یا روی آن چسب اضافی ریخته شده باشد، می توان نتیجه گرفت که عطر اصل نیست

3- جنس مقوا و کیفیت مواد

بسته بندی واقعی از مقوا با کیفیت بالا ساخته می شود و به گونه ای طراحی شده است که بطری را از آسیب در امان نگه می دارد. به همین دلیل است که در داخل جعبه یک سازه خاص وجود دارد که بطری عطر را در جای خود نگه می دارد.

4- برچسب ها و لیبل ها

هنگام خرید ادکلن ، حتما وب سایت سازنده را بررسی کنید تا ببینید اطلاعات منتشر شده در آنجا با آنچه در بسته بندی ارائه شده مطابقت دارد یا خیر. حتی کوچکترین عدم تطابق نشانه جعل است.

5- شکل و طراحی خود ادکلن

البته تشخیص ادکلن اصل و تقلبی در اینگونه موارد بستگی به این دارد که با شکل و ظاهر محصول اصلی آشنایی کامل داشته باشید.

6- رنگ عطر

مارک های مشهور از رنگ زیادی در محصولات خود استفاده نمی کنند، به همین دلیل معمولاً رنگ ادکلن اصل کم رنگ است. پر رنگ بودن مایع نشانه یک عطر جعلی است

7- درب بطری

برای تشخیص ادکلن اصل به این نکته دقت کنید که شرکت های معتبر خیلی به جزئیات دقت می کنند. یعنی امکان ندارد درب بطری به صورت متقارن بسته نشده باشد

8- شماره سریال

شماره سریال موجود در بطری باید با عدد پایین جعبه مطابقت داشته باشد. باید روی پایه جعبه ساخته شود یا با جوهر چاپ شود.

تفاوت انواع عطر و ادکلن پرفیوم ادوتویلت

کلا انواع عطر و ادکلن با توجه به غلظت، سنگین یا سبک بودن یا بعبارتی رقیق و یا قوی بودن آن ها در 5 نوع دسته بندی می شوند:

ادوتویلت (Eau de Toilette)

غلظتی بین ۵ تا ۱۵ درصد از اسانس روغنی معطر. این نوع عطر یکی از ملایم ترینا هاست و ماندگاری قابل قبولی در حدود 4 الی 5 ساعت است و برای تمدید رایحه آن باید  چندین بار در طول روز استفاده شود.

ادوپرفیوم‌ (Eau de Perfume)

این نوع عطر غلظتی در حدود ۱۵ تا۲۰ درصد اسانس روغنی معطر دارد. یکی از رایج ترین عطرهاست که ماندگاری مناسبی دارد و به گرانی عطر هم نیست. به طور میانگین ماندگاری این عطر در حدود 6 الی 8 ساعت می باشد.

پرفیوم Perfume

غلظتی بین 20 الی 30 درصد از اسانس روغنی معطر. غلیظ ترین، خالص ترین، ماندگارترین و در عین حال گرانترین نوع عطر است. ماندگاری این نوع معمولا بین ۲۴-۴۸ ساعت است.

 ادکلن (Eau de Cologne)

این نوع ادکلن از مشتقات ادوتویلت (Eau de Toilette) است، که با غلظتی بین 2 الی 4 درصد از  اسانس روغنی معطر  تشکیل شده است. ماندگاری این نوع ادکلن خیلی کم در حدود 2 الی 3 ساعت می باشد.

اوفرش (Eau Fraiche)

معروف به عطریات غیر الکی می باشد، که میزان روغن اسانس معطر آن ها در حدود 1 الی 3 درصد است. شباهت زیادی به ادوکلن ها دارد و بیشترین بخش آن را آب تشکیل داده است.

خرید عطر و ادکلن

خرید آنلاین عطر و ادکلن کم کم در میان مردم جا افتاده است مخصوصا زمانی که شما از یک برند خاص استفاده می کنید. کادولین با تکیه بر دانش و قدرت بالای تامین کننده های خود به شما این اطمینان را می دهد که تمامی محصولات در این دسته از وارد کنندگان معتبر بازار تهیه شده و صد در صد اصل می باشد.