نوار بهداشتی

نوار بهداشتی جزو محصولات بهداشتی بانوان است که متشکل از نوعی الیاف مصنوعی، مقداری پنبه و مواد جذب کننده است که هنگام عادات ماهانه، مانع از خونی شدن لباس می‌شود. بانوانی که قاعدگی یا عادت ماهانه را تجربه می‌کنند به این محصول نیاز دارند.

پریود خونریزی ماهانه از رحم  بانوان می باشد. به نامهای دیگری مانند قاعدگی و عادت ماهانه هم خوانده می شود. این خون ترکیبی از خون کامل و بافت هایی است که از رحم جدا شده اند. اکثر دوره های پریود بین ۳ تا ۵ روز طول می کشد. پریود در همه زنان به یک صورت اتفاق نمی افتد و سیکل و شدت خونریزی متفاوت است.

نوار بهداشتی در انواع مختلف تولید می شود که هر کدام بر حسب ویژگی های خاصی که دارند برای افراد مختلفی مناسبند. این محصول دارای تنوع مختلفی در بازار است که ما در ادامه به شما کمک خواهیم کرد که چطور مدل مناسب خود را انتخاب کنید.

انواع نوار بهداشتی

این کالای پرمصرف را می توان بر حسب سایز و ضخامت ، روز و شب و همچنیئ ایرانی و خارجی بودن تقسیم بندی کرد.

نوار بهداشتی شب: نوارهای شب پهن‌تر، بلندتر، ضخیم‌تر و جاذب‌تر از نوارهای معمولی هستند تا در طول شب نیازی به تعویض پد نباشد.

نوار بهداشتی نرمال: این دسته از نوارها قدرت جذب متوسطی دارند و برای روز سوم قاعدگی به بعد که شدت خونریزی کمتر است مناسب‌ترند.

نوار بهداشتی سوپر: این دسته از نوارها قدرت جذب بالایی دارند و برای روز اول تا سوم قاعدگی که شدت خونریزی بیشتر است مناسب‌ترند.

نوار بهداشتی چند بار مصرف: این نوع نوارها در واقع پدهای قابل شستشویی هستند که بعد از چند بار مصرف دور انداخته نمی‌شوند و آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌کنند، اما در مقایسه با نوارهای یکبار مصرف به زحمت بیشتری نیاز دارند.

نوار بهداشتی پس از زایمان: از آنجا که میزان خونریزی بعد از زایمان زیاد است، این دسته از نوارها بزرگ‌تر و جاذب‌تر از نوارهای معمولی هستند.

نوار بهداشتی نازک: این مدل یکی دیگر از گزینه‌های جدید در دنیای پدهای بهداشتی است که علی‌رغم ضخامت بسیار پایینش قدرت جذب بالایی دارد.

نوار بهداشتی معطر: استفاده نوع معطر حتی‌الامکان توصیه نمی‌شود، چون می‌تواند باعث بروز حساسیت در ناحیه تناسلی شود. اگر بدنتان هنگام پریود بوی بدی می‌گیرد، اول از همه رژیم غذایی‌تان را عوض کنید. برای مثال سیر و پیاز نخورید. بعد هم می‌توانید سراغ مدل هایی بروید که قابلیت جذب بوی بد را دارند؛ اما معطر نیستند.

ایرانی یا خارجی : واقعیت این است هر دو خوب هستند؛ بنابراین به خودتان بستگی دارد که دنبال چه گزینه‌هایی باشید و کدام مارک را ترجیح بدهید. برند های Panberes، گلریز Golriz، آلویز Always و سپتونا Septona جزو مارک‌های معروف ایرانی و خارجی هستند. برندهای دیگری مثل دافی Dafi، مای لیدی My Lady، تامپکس Tampax، نانسی Nancy و مولپد Molped از دیگر برندهای شناخته شده در زمینه تولید این محصول زنانه هستند.

پد روزانه: پدهای روزانه نسبت به سایر نوارها نازک‌تر و کم حجم‌تر هستند و ممکن است عطری یا غیر عطری باشند. از این پدها می‌توان برای جذب ترشحات روزانه یا در اواخر قاعدگی که میزان خون بسیار کم و به صورت لکه است استفاده کرد.

نکاتی برای خرید نوار بهداشتی

هنگام خرید این محصول به نکات زیر دقت کنید :

قدرت جذب: بهترین نوار بهداشتی آن است که بتواند حجم زیادی از خون را در کوتاه‌ترین زمان ممکن جذب کند و نشتی ندهد. قدرت جذب نوارها را می‌توان به راحتی از روی تعداد قطره‌هایی که روی بسته بندی درج می‌شود متوجه شد.

توجه به سایز : نوار بهداشتی ها در سایزهای متنوعی موجود هستند که بر اساس نیاز خانم‌ها طراحی شده‌اند. سایزها معمولا شامل خیلی بزرگ، بزرگ، متوسط و کوچک می‌شوند.

بالدار یا بدون بالدار بودن: اگر میزان خونریزی‌تان خیلی زیاد است سراغ نوار بالدار با سایز بزرگ بروید و اگر لکه‌بینی دارید نوار بدون بال یا نوار معمولی با سایز کوچک و پدهای روزانه هم برایتان مناسب هستند. مدل های بالدار آن‌هایی هستند که باعث می‌شوند پد جابجا نشود و خون نشتی از کناره‌ها به داخل برگردد.

توجه به ضد حساسیت بودن: اگر هنگام استفاده از مدل های روزانه، متوجه بروز خارش یا آزردگی شدید، احتمالا حساسیت دارید و باید سراغ نوار بهداشتی ضد حساسیت بروید.

زمان استفاده: پد های بهداشتی با توجه به زمان استفاده‌شان ویژگی‌های مختلفی دارند. برای مثال مدل مخصوص شب قدرت جذب بالاتری دارد و سایزش نیز بزرگتر است.

خرید فوری نوار بهداشتی

برای خرید جدیدترین و بهترین نوار بهداشتی وقت بگذارید و خوب جست‌و‌جو کنید. خرید از فروشگاه آنلاین به شما امکان بررسی، مقایسه و انتخاب یک نوار مدل خوب و مناسب را می‌دهد. فروشگاه اینترنتی کادولین علاوه بر ارسال سریع، شرایط بسته بندی محرمانه را نیز فراهم نموده است.

تمامی محصولات بهداشتی در بسته بندی پوشیده و غیرقابل رویت قرار داده می شود و امکان پرداخت در محل برای شهر تهران نیز فراهم است.

نمایش دادن همه 29 نتیجه

نوار بهداشتی بالدار شبانه پنبه ریز سایز بزرگ

16,500تومان

نوار بهداشتی بالدار و ضخیم پنبه ریز مدل لطیف با جذب خیلی زیاد

10,900تومان

نوار بهداشتی بالدار ویژه شب نازک مشبک کتانی ۷عددی تافته

15,900تومان

نوار بهداشتی بالدار پنه ریز مدل لطیف سایز بزرگ

11,900تومان

نوار بهداشتی تافته مدل Yalda Night بسته 7 عددی

18,000تومان

پد روزانه تافته مدل Ultra Thin بسته 20 عددی

13,000تومان

نوار بهداشتی بالدار ویژه روز نازک تک بسته ای تافته بسته 7 عددی

12,000تومان

نوار بهداشتی روزانه بالدار با لایه مشبک پنبه ریز بسته 10 عددی

11,500تومان

نوار بهداشتی بالدار مای‌لیدی کلاسیک بنفش

11,500تومان

نوار بهداشتی بالدار مای لیدی صورتی سایز بزرگ بسته 10 عددی

12,000تومان

نوار بهداشتی مولپد ضخیم پنبه ای سایز خیلی بزرگ 7 عددی

6,500تومان

نوار بهداشتی تافته مدل Overnight بسته 10 عددی

9,300تومان

نوار بهداشتی مای لیدی مدل Cotton Feel Medium – بسته 10 عددی

10,000تومان

نوار بهداشتی بزرگ مولپد سری Ultra

8,000تومان

نوار بهداشتی خیلی خیلی بزرگ پنبه ریز مدل Lida بسته 10 عددی

9,500تومان

نوار بهداشتی مولپد سری Maxi مدل X Large

5,200تومان

نوار بهداشتی مای لیدی مدل Thick And Large بسته 10 عددی

17,000تومان

نوار بهداشتی مولپد مدل Maxi Soft بسته 8 عددی

11,500تومان

پد روزانه پنبه ریز مدل Medium بسته 20 عددی

9,650تومان

نوار بهداشتی مولپد سری Maxi مدل Medium بسته 10 عددی

6,600تومان

نوار بهداشتی بالدار روزانه پنبه ریز سایز بزرگ

13,500تومان

پد بهداشتی روزانه پنبه ریز مدل خیلی نازک سایز بزرگ

16,500تومان

نوار بهداشتی پنبه ریز مدل Night بسته 10 عددی

16,000تومان

نوار بهداشتی حساس بالدار مای لیدی مدل سایز بزرگ بسته 10 عددی

16,000تومان

نوار بهداشتی بالدار مای لیدی مدل Maxi Night نیمه ضخیم خیلی بزرگ

17,500تومان

نوار بهداشتی نیمه ضخیم مای‌لیدی – مکسی آبی

8,500تومان

نوار بهداشتی کتانی خیلی خیلی بزرگ شب تافته مدل Thin

10,500تومان

نوار بهداشتی شبانه ایرلید کتانی تافته مناسب پوست حساس

11,000تومان

نوار بهداشتی نیمه ضخیم مای‌لیدی – مکسی نارنجی

17,000تومان