پنکیک

برای زیباتر نمایش دادن پوست صورت، از پنکیک و کرم پودر استفاده می شود که معمولا به صورت مایع، پودری و یا فشرده در بازار فروخته می شوند. پنکیک آرایشی به شما کمک می‌کند آرایشی شیک و یکدست داشته باشید و ماندگاری آرایش روی صورت را هم زیاد می‌کند. پنکک یک محصول آرایشی همه کاره است که می‌توانید نیازهای مختلف آرایشی خود را برطرف کنید؛ اما این بدان معنا نیست که شما می‌توانید هر نوعی از آن را از بازار بخرید و روی پوستتان استفاده کنید. برای اینکه دست به بهترین انتخاب بزنید، باید قبل از خرید پنکک آرایشی عوامل مختلفی را در نظر بگیرید.

راهنمای انتخاب پنکیک

خانم هایی که دارای پوستی چرب هستند، ترجیح می دهند از پنکیک یا همان کرم پودر خشک فشرده استفاده نمایند تا با استفاده از آن، تمامی ناهمواری هایی که بر روی پوست صورت است را از بین ببرند و به صورت خودشان یک جلوه ای زیبا و هموار بدهند. استفاده از پنکیک آرایشی بر روی صورت، به خاطر خشک و فشرده بودن باعث ریزش و یا گوله شدن نمی شود و چهره را زیباتر از قبل نمایش می دهد البته باید یادآوری کرد، که در صورت مصرف بیش از اندازه از پنکیک آرایشی، نه تنها زیبا نمی شوید، بلکه یک چهره مصنوعی را برای خود به ارمغان می آورید.

بنابراین انتخاب پنکیک هم مانند سایر لوازم آرایشی به توجه و دقت نیاز دارد. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کرد میزان پوشانندگی است. پنکیک‌های مختلف پوشانندگی‌های مختلفی دارند و شما با توجه به اینکه چه مقدار پوشش نیاز دارید باید از میان آن‌ها انتخاب کنید. یک پنکیک خوب و با کیفیت ماندگاری کرم پودر روی صورت را هم افزایش می‌دهد و برای پست چرب بسیار مناسب است زیرا چربی پوست را جمع کرده و ظاهری مات ایجاد می‌کند.

انواع پنکیک

پنکک ها معمولا به صورت چرب (سوپرا) و یا خشک (آکوا) موجود بوده و به هنگام استفاده، باید از یک اسفنج که معمولا در هر پنکک موجود می باشد، استفاده نمایید. البته به افرادی که دارای پوست چرب هستند، بیشتراز سایر افراد، استفاده از پنکک توصیه شده، چرا که باعث می شود، برقی که روی صورت دارند را از بین ببرد وبه هنگام رطوبت و گرما و تعریق زیاد، ریزش کمتری داشته باشد.

استفاده از برندهای معتبر برای خرید پنکک نیز بسیار مهم می باشد.  با استفاده از پنکک های آرایشی، می توان پوست خود را صاف و یکدست نمایید و زمان استفاده از پنکک، معمولا بعد از اتمام آرایش های دیگر است تا اگر چربی و یا پودری از لوازم دیگر آرایش باقی مانده است، با استفاده از پنکک مناسب، برطرف شود.

ویژگی های پنکیک خوب

پنکیک آرایشی خوب، پن کیکی است که روی پوست سنگینی نکند و حالت سبک و پودری داشته باشد. رنگ پنکک نکته‌ی با اهمیت بعدی است. هنگام انتخاب پنکیک باید دقت کنید که محصول انتخابی شما به شکل محسوسی تیره‌تر یا روشن‌تر از پوستتان نباشد زیرا دو رنگی ناخوشایندی ایجاد خواهد کرد. پد پنکک باید هر بار پس از استفاده کاملاً تمیز شود تا روی پوست شما جوش یا عوارض دیگر ایجاد نشود.

هنگام خرید پنکک باید به 13 نکته توجه کنید:

 1. قبل از خرید حتما محصول را تست کنید. تست محصول روی فک بهترین گزینه است.
 2. هیچ وقت پنکک را پشت دست امتحان نکنید؛ زیرا گاهی اوقات این ترفند درست جواب نمی‌دهد و ممکن است دست به انتخاب اشتباه بزنید.
 3. انتخاب پنکک با رنگ روشن‌تر، پوست را خاکستری و کدر نشان می‌دهد. همچنین ممکن است چهره را بیمار و کسل نشان دهد؛ بنابراین از انتخاب رنگ‌های روشن‌تر از پوست خودداری کنید.
 4. پنکیکی را انتخاب کنید که رنگش مطابق رنگ پوستتان باشد.
 5. اگر رنگ پوست شما روشن است، استفاده از پنکک‌های دارای تناژ صورتی یا پنکک‌هایی که یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ پوستتان هستند گزینه‌های مناسبی برای شما خواهند بود. رنگ‌هایی با تناژ صورتی چهره را شاداب‌تر نشان می‌دهند و باعث تیرگی پوست نمی‌شوند.
 6. اگر رنگ پوست شما تیره است، پنککی را انتخاب کنید که دارای تناژ زرد یا نارنجی باشد، اما مطمئن شوید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد.
 7. اگر می‌خواهید پنکک جلوه‌ای طبیعی به پوست شما بدهد، نمونه‌های مات را انتخاب کنید که پوشش مناسبی دارند.
 8. برای پوست‌های چرب، پنکیک‌های مات بدون چربی گزینه مناسبی هستند، زیرا ترشح اضافی روغن را کنترل می‌کنند. این دسته از افراد نباید از پنکیک‌های درخشان و براق استفاده کنند، زیرا پوست را چرب‌تر نشان خواهند داد.
 9. پوست‌های چرب بهتر است قبل از استفاده از پنکک از یک پرایمر استفاده کنند. پرایمر چربی پوست را کنترل می‌کند.
 10. برای داشتن آرایش یکنواخت، بهتر است برای زدن پنکیک از پد یا براش آرایشی استفاده شود.
 11. استفاده از پنکک‌های مات می‌تواند پوست را خشک‌تر جلوه دهد. این دسته از افراد بهتر است به سراغ پنکک‌های مبتنی بر کرم بروند تا پوست آن‌ها پوسته پوسته به نظر نرسد.
 12. برای پوست‌های خشک، استفاده از پنکک‌ها و هایلایترهای مبتنی بر مواد معدنی می‌تواند باعث درخشندگی پوست شود.
 13. به افراد دارای پوست حساس استفاده از پودرهای غیر کمدوژنیک و غیر آکنه ژنیک توصیه نمی‌شود.

برندهای معتبر تولیدکننده پنکیک

پنکیک آرایشی محصولی است که تعداد زیادی از برندهای مشهور لوازم آرایشی در بازار عرضه کرده‌اند. شما در فروشگاه کادولین می توانید برند های معتبری مانند گلدن رز، دبورا، فلورمار، نوت، کنویس، ایوروشه، بورژوا، کالیستا، اسنس، اوریفلیم و … را خریداری نمایید.

خرید آنلاین انواع پنکیک از فروشگاه اینترنتی کادولین

انواع لوازم آرایشی با کیفیت در کادولین عرضه شده است. شما می‌توانید از لیست محصولات بالا و صفحه های بعدی، پنکیک های مختلف را مشاهده کنید و آن موردی که مناسب پوست شماست خریداری و درب منزل تحویل بگیرید.